google-site-verification: googleafba68d161ae77fe.html
Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

G.Saray’da büyük gün.


admin     01-06-16     Ana Sayfa, Spor     137 Defa Okundu

1464733187604

Kötü geçen sezonun ardından radikal değişim yönetim şeklinde yaşanmıştı. Sportif AŞ’nin toplantısında 2016-17’nin takım planlaması yapılacak

Galatasaray’da kritik gün… Sportif AŞ bugün yeni sezonun planlamasını yapmak için ilk ‘resmi’ toplantısını gerçekleştirecek. Eski başkan Alp Yalman, sarı-kırmızılı takımın eski futbolcusu genel kurul üyesi Levent Nazifoğlu, mevcut yönetici İsmail Sarıkaya ve başkan Dursun Özbek’in kardeşi Mehmet Özbek’in yer aldığı kurul önümüzdeki sezonun kadrosunu oluşturmak için kolları sıvayacak. 4 ismin önünde zorlu bir süreç var. Geçen sezon takımın ligde 6. olması nedeniyle omuzlarında ağır bir yükle yeni yapılanmayı omuzlayacak dörtlünün gündem maddeleri de bir hayli yoğun. Aslan’ın ‘futbol aklı’ olacak dörtlü öncelikle teknik direktör konusunu masaya yatıracak.

Öncelik hocada
EURO 2016’da A Milli Takım ile sürpriz yapması beklenen Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’den, takımı Türkiye Kupası’nda zafere taşıyan Jan Olde Riekerink’e, Sampaoli’den Hagi’ye kadar birçok farklı isimle ilgili raporlar hazırlandı. Teknik adam seçiminin ardından bu dört isim, gidecek- kalacak futbolcuları belirleyecek. Tabii ki takıma yapılacak yeni transferler de gündemin önemli maddelerinden biri olacak.

KADRO İÇİN DE KARAR ÇIKACAK
Sportif AŞ’nin belki de en çok zorlanacağı konu önümüzdeki sezonun kadrosunu kurmakta olacak. Yeni gelecek teknik direktörün isteklerinden bağımsız yönetim gidecek-kalacak listesini belirledi. Kalacak isimlerden Muslera, Sneijder ve Podolski’ye iyi teklifler gelirse karar yeni teknik adama bırakılacak.

GiDECEKLER: ONTİVERO, ENDOĞAN, TARIK, RODRİGUEZ, ERAY, DONK, HAMİT

GİTME İHTİMALİ OLANLAR: BİLAL, YASİN, UMUT, CHEDJOU, OLCAN, SEMİH, KORAY, DZEMAİLİ, BRUMA

KALACAKLAR: MUSLERA, SELÇUK, SNEİJDER, PODOLSKİ, SİNAN, HAKAN, CAROLE, LİNNES, SABRİ, TELLES.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Sohbet başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?