google-site-verification: googleafba68d161ae77fe.html
Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Jan Jan’lı zafer.


admin     27-05-16     Ana Sayfa, Spor     114 Defa Okundu

1464303011286

Sneijder’in tavsiyesiyle alt yapının başına getirilen Jan Olde Riekerink, zor dönemde ateşten gömleği giydi; UEFA’dan cezalı Galatasaray’ın 2 yılını kurtardı

ZİRAAT Türkiye Kupası’nı ezeli rakibi Fenerbahçe’yi devirerek müzesine götüren G.Saray’da ’emanetçi’ teknik direktör Jan Olde Riekerink CV’sine sürpriz bir başarı halkasını ekledi. Wesley Sneijder’in tavsiyesiyle alt yapının başına getirilen Jan Olde Riekerink’e, Mustafa Denizli ile yolların ayrılması sonrası beklenmedik bir şekilde teknik direktörlük koltuğu teslim edildi. UEFA’dan ceza alan G.Saray’ın bu cezasını gelecek sezon çekmek için kupayı kazanma zorunluluğu ateşten gömleği giyen Riekerink’in en zorlu sınavı oldu.

En anlamlı ilk kupa
Teknik adamlık kariyerinde ’emanetçi’ teknik direktör apoletiyle büyük bir başarının altına imza atıp ilk kupasını kazanırken, G.Saray’ın da Avrupa’da 2 yılını kurtarıp iz bıraktı. Riekerink dev final sonrası A Spor’da kupa zaferi ve geleceğiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Yönetim karar verecek
Hollandalı çalıştırıcı, “Oyuncularıma, sağlık ekibine, teknik ekibe teşekkür ediyorum. İnanılmaz gururlandırdılar 3 aydır beni. Benimle aynı yöne gittiler, özellikle oyunculara, ama herkese teşekkür ediyorum” dedi. Devam edip etmeyeceğiyle ilgili kararı ise yönetimin vereceğini söyledi..

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan 5 yıldızlı kupa. başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?