google-site-verification: googleafba68d161ae77fe.html
Yayın Akışı

Canlı Radyo

Hemen Dinle

SOHBET

ANDROİD

Vav’ın 40 farklı yansıması


admin     12-02-16     Ana Sayfa     192 Defa Okundu

1Bursa’da 40 yaşındaki lise öğretmeni Nur Sema Cansoy, insanın anne karnındaki duruşu ve secde haline benzeyen “vav” harfini Antep fıstığı kabuğu, taş, keçe, boncuk, deniz kabuğu gibi malzemelerle, birbirinden farklı 40 tablo oluşturdu.

Bursa’da lise öğretmeni Nur Sema Cansoy’un, Antep fıstığı kabuğu, taş, boncuk, keçe gibi objelerle yaptığı birbirinden farklı 40 tablonun tek ortak noktasını, insanın anne karnındaki duruşu ve secde haline benzeyen “vav” harfi oluşturuyor. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Cansoy: “En çok boncuk ve yakma sanatı zamanımı aldı. 1,5 ay uğraştım. Özellikle yakma sanatı bir süre sonra genizde yakma oluşturuyor, kokusuna dayanamıyorsunuz ama bunları zevkle yaptım” dedi.

Cansoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kütahya’da yıllarca çini işlemeciliğiyle uğraştıktan sonra evlenip Bursa’ya taşındığını söyledi.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan "Yılda 12 bin bebek kalp hastası olarak doğuyor" başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?